Fejléc doboz

 

 

Nyári szünet

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Időszakos kiállítások > KALLÓ LÁSZLÓ FESTŐMŰVÉSZ KIÁLLÍTÁSA

  • Aktuális
  • Általuk híres e város
  • Miskolci Galéria Feledy-ház
  • Múzsák kertje
  • Múzsák Kertje Alapítvány
  • Múzsák Kertje Baráti Kör
  • Hírek
  • Állandó kiállítások
  • Időszakos kiállítások
  • Irodalmi fonó
  • Vendégségben a Múzsák Kertjében
  • Tehetséggondozás
  • Képgaléria
  • Archívum
Eseménynaptár

 

 

 

                                                                                                                                          

KALLÓ LÁSZLÓ FESTŐMŰVÉSZ KIÁLLÍTÁSA

Esemény kezdete:2015. május 14., 17:00
2015. május 14., csütörtök 17 óra – Feledy-ház (Miskolc, Deák tér 3.)
A kiállítást megnyitotta: Tóth Sándor Munkácsy-díjas szobrászművész
Köszöntőt mondott: Kákóczki András művészettörténész, a Miskolci Galéria intézményvezetője

                

Fotó: Kiss Ágoston
 

Kalló László festőművész-grafikusművész kiállítása

 

A kiállítás megnyitóján  Kalló László festőművész idén ünnepli 90. születésnapját. Nagy és gazdag életút állomásaiból válogat és villant fel képeket a tárlat, lehetőséget nyújt több mint 70 év művészetébe bepillantani. Szinte egész életét a városban töltő művész bár bekapcsolódott a város képzőművészeti életébe, mégis sokkal inkább magányos, a művészetbe merülő, a festészet mesterségbeli, technikai eljárásaival kísérletező életet élt. Olyan egyedi, csak az ő művészetére jellemző sajátos színösszetételek jellemzik munkáit, amelyek teljes mértékben megkülönböztetik festményeit. Ezekből az izgalmas alkotásokból válogat a Feledy-ház három termében látható kiállítás, mely mindemellett számos rajzát is felvonultatja. A kiállítást megnyitja: Tóth Sándor szobrászművész.

            Kalló László 1925. március 20-án született Miskolcon. Diósgyőrben, a Klaudinyi László által vezetett szabadiskolában kezdte képezni magát, ahol Bencze László, főiskolai tanár javaslatára beiratkozott a budapesti Képzőművészeti Főiskolára. Fónyi Géza és Barcsay Jenő növendékeként 1957-ben végzett. Miskolcon telepedett le, de rendszeresen látogatta a hódmezővásárhelyi művésztelepet. Bekapcsolódott a vásárhelyi Őszi Tárlat kiállítói közé. Elnyerte a Fiatal Képzőművészek Stúdiója pályázatának díját, a salgótarjáni Tavaszi Tárlat és a miskolci Téli Tárlat díját, 1997-ben a Miskolci Művészek 97, Ruttkay György-kiállítási nagydíját, 1998-ban pedig a Kondor Béla-díjat. Kanadában, az USA-ban, Párizsban, Olaszországban, Ausztriában és Görögországban járt tanulmányúton. Külföldön Freiburgban, Katowicében, Kassán és Tokióban szerepelt munkáival. Műveit a miskolci Herman Ottó Múzeum őrzi. Vasesztergályosként a Diósgyőr-Vasgyárban dolgozott, majd Klaudinyi László festőművész képzőművészeti szakkörében ismerték fel tehetségét. 1951-ben a tehetségkutató mozgalomban Bencze László, Döbröczöni Kálmán körvezető közvetítésével felveszik a Képzőművészeti Főiskola Festő Szakára, mestere Fónyi Géza. 1957-ben már bemutatkozik kiállításával.

            Díjai: a Miskolci Képzőművészeti Kiállítás Fiatal Művészek Stúdiójának díját, majd a Salgótarjáni Tavaszi Tárlat, Miskolci Téli Tárlat /1982/, a Miskolci művészek nagydíját /1997/, Miskolc város Önkormányzatának Kondor Béla díját /1998/ nyerte el.  Kiállításai: Miskolci Szőnyi-terem /1964/, Művészetek Háza, Pécs /1975/, Hódmezővásárhely, Benczúr-terem - Nyíregyháza, Miskolci Téli Tárlatokon, Rudnay-terem -  Eger, Miskolci Galéria, Thesszaloniki, Miskolc - Herman Ottó Múzeum.

            A Miskolci Galéria – Herman Ottó Múzeum Feledy Gyula alkotóházában /Miskolc, Déryné u. 3./ 2015. május 15-én nyílt kiállítása. A termekben elhelyezett grafikák, festmények közül sok grafikája, festménye nyerheti el a látogatók tetszését. A kiállításon látható képek előtt érdemes hosszan álldogálni. Gondolatokat ébreszthetnek bennünk, amelyekből tovább építkezhetünk mindennapjainkban. Ezekből a grafikákból kitetszik a művész különleges látásmódja, érzékenysége, szakmai tudása. A Feledy-ház három termében állították ki grafikáit, festményeit. Ezek közül a leginkább megragadó számomra tájképei: Alkony, Alkonyati hangulat, Tavasz,  Tanulmányfej /1955/,  Táj figurákkal /1995, 2013/, Fennsík /2006/, Erdei út /2013/, Női akt /1952/, Anya gyermekével /2001/, Várakozók /2004, 2006/, Tanulmányfej /1954/, Öregasszony, Akttanulmány,  Színészarckép, Tanulmányfej, Fiatal női akt /1955/, Férfi akt /1995/ című alkotásai. Döntsék el Önök, mi tetszik ezekből az alkotásokból, és kínálják e nem mindennapi lehetőséget barátaiknak, tekintsék meg, gyönyörködjenek e különleges grafikákban, festményekben. A kiállítást megnyitotta Tóth Sándor szobrászművész. Mindenkinek ajánlom ezeket a különleges grafikákat, festményeket, tekintsék meg minél többen!

Kühne Katalin

 

________________________________________________________________________________________________

Meghívó

 

A Herman Ottó Múzeum – Miskolci Galéria és a Múzsák Kertje Alapítvány

tisztelettel meghívja Önt és kedves családját
2015. május 14-én, csütörtökön 17 órára a Feledy-házba
(Miskolc, Deák tér 3.)

 

KALLÓ LÁSZLÓ FESTŐMŰVÉSZ

jubileumi kiállításának megnyitójára

 

Megnyitja:

Tóth Sándor
Munkácsy-díjas szobrászművész

 

Köszöntőt mond:

Kákóczki András
művészettörténész, a Miskolci Galéria intézményvezetője

 

 

* Május 14., csütörtök 17 óra – Feledy-ház (Miskolc, Deák tér 3.)

KALLÓ LÁSZLÓ FESTŐMŰVÉSZ KIÁLLÍTÁSA

Kalló László festőművész idén ünnepli 90. születésnapját. Nagy és gazdag életút állomásaiból válogat és villant fel képeket a tárlat,  lehetőséget nyújt több mint 70 év művészetébe bepillantani. Szinte egész életét a városban töltő művész bár bekapcsolódott a város képzőművészeti életébe, mégis sokkal inkább magányos, a művészetbe merülő, a festészet mesterségbeli, technikai eljárásaival kísérletező életet élt. Olyan egyedi, csak az ő művészetére jellemző sajátos színösszetételek jellemzik munkáit, amelyek teljes mértékben megkülönböztetik festményeit. Ezekből az izgalmas alkotásokból válogat a Feledy-ház három termében látható kiállítás, mely mindemellett számos rajzát is felvonultatja.

A kiállítást megnyitja: Tóth Sándor szobrászművész                   

(június 27-ig)

Vissza a listához
COMTRANS Kft.
  • Kapcsolat
  • Impresszum
  • Partnerek
  • Támogatók
  • Keresés
  • Oldaltérkép