„Az emberi gondolkodás csúcsa a költészet”
Balázs Istvánt már gyermekkorában megragadták a versek, ám egy időben nem jelentették élete részét. A sors azonban úgy rendelkezett, hogy a költészet újra megtalálta, s számos kulturális eseményen élvezheti verselését a közönség.
*
"A gyerekek szeretete vezette a pályára"
Ha valaki egyszer elkezd kórusban énekelni, és évtizedekig életformája marad a zene, az éneklés, akkor bizony azt már abba sem tudja hagyni. Legalábbis így érzi Biszterczky Andrásné.
*
"Zene, élő hittel"
A zene, a gospel szeretete, az erős hitélet és a jó közösség a három legnagyobb erőssége a Fráter Kórusnak. Bár iskolai együttes, alig lehet olyan miskolci, aki még nem hallotta őket, hiszen számos városi rendezvényen is énekeltek.
*
"Csapatmunka és kompromisszum"
Puskás Péter építész a vezetője a Csillagpont Kórház tervezésén dolgozó több mint negyvenfős szakgárdának. A tíz évnél is hosszabb tervezési munka célja egy olyan épület létesítése volt, mely kapcsolatot teremt a kórház meglévő egységei között.
*
"Szépséggel gazdagítani a lelket"
Szépséggel és renddel érzelmileg gazdagítható az emberi lélek, vallja Dobos Sára, aki tevékenységét több mint 40 éve gyakorolja. A kertészmérnök és botanikus édesapa, valamint magyar szakos tanár édesanya ötödik gyermekeként született táj- és kertépítészeti tervező lelkébe korán beleivódott a természet szeretete.
*
"Anima: a lélek zenéje"
A vonósnégyes műfaja a legklasszikusabb a klasszikus zenén belül. Az Anima Vonósnégyes megalakulásakor, 2000-ben Miskolc s a térség egyetlen professzionális kvartettje volt. Az azóta eltelt időben egyre inkább „elkezdett élni a lélek”, s ma márnem csupán hazánkban kíváncsiak a miskolci négyesre.
*
„A szellemi szabadság legreménytelibb útvonala…”
Borgó (György István Csaba) meghatározó alakja Miskolc művészeti életének. A számtalan hazai és nemzetközi elismeréssel rendelkező képzőművésznek eddig 66 egyéni, és több mint 300 csoportos kiállítása volt. Miskolcon 16 egyéni kiállítást szerveztek munkái bemutatására. A város számára is maradandót alkotott, amit Miskolc város ünnepén a Kondor Béla-díjjal ismernek el.
*
"A keresztény kultúra terjesztéséért dolgozik"
Gróf Lajos szakmája szerint nyomdász, újságíró – közéleti és egyházi tevékenysége mellett írói munkássága is jelentős.
*
"A színész Isten meghosszabbított keze”
Kincses Károly eredetileg nem színművésznek készült. Gyermekként pilóta szeretett volna lenni, majd belsőépítészként dolgozott. Az élet, a sors azonban végül úgy rendelkezett, hogy kivételes hangi adottságának segítségével színművész legyen.
*
„Építeni az embert mindig emberebbé”
Megszelídíteni az anyagot, lelket adni az elkészült tereknek – ebben a szellemben dolgozott Dufala József belsőépítész, akit a város arculatát meghatározó építésztervezői tevékenységéért 2013-ban Pro Urbe Díjjal tüntet ki Miskolc város ünnepén.
*